اونترنت

چنین حکایت کنند که روزی شیخ ابو املت تبری به سـرای اندر شد و سرکی به مطبخ کشـید و گام در سرا چه ی قند عسلش نهاد...چون آوای" دینگ دینگ یاهو مسنجر" بشنید؛ داد از نهاد برآورد:

که ای فرزندم شیر مادرت را حلالت نمی کنم اگر عمر به بذله گویی با دخترکان اینترنتی تلف کنی...من این کامپیوتر را نه از بهر چت کردن برایت ستانده ام،که بل از برای این است که "ارزش سهام بورس" را استخراج کنی و دردی از تعب اقتصادی پدرت دوا کنی...ای فرزندم بدان و آگاه باش، این دخترکان شوخ ایادی استکبارند که اینباراز آستین اینترنت سربرآورده اند و چونان طراحی شده اند که به طرفة العینی تورت کنند؛... تور کردنی اسیدی!!!

...و ابن تبر که تا بدین دم با چشمانی نیمه باز به افاضات پدر گوش فرا می داد، زمزمه کنان گفت:

- بَبَم جان تو اندیشیده ای که من پَپَم؟!!!

و ابواملت چون این بشنید، اندکی سرخ و صورتی شد و بانگ برآورد:

- راز نهان دار و خمش ،که دهانت بوی سوپ له شده می دهد وآنقدر نمی فهمی که فرق شوونیزم و اگزیستانسیالیسم را بدانی...! هنوز زیر دماغت سبزنشده ،لیچارت بارمان نکن که قات می زنم فطیـــــــــر!

و چون سخن بدین جای برسید بانگ دلم دیمبویی از "همراه" ابواملت برخاست و او دست بر شال کمر نمود و اینچنین سخن بیاغازید که:

- بله....ســــــــللام...جیگر من...!!! قربون صدای قشنگت برم...!!! عزیزم...چرا زنگ نمی زنی؟...!!!

ابن تبر که از تعجب دست تو دماغ مانده بود: جانـــــــم!؟!؟!؟....چی می گه؟؟؟....کی بیـد؟؟؟

ابو املت: الو...الو...اینجا آنتن نمی ده...من میرم بیرون...!!!

********

و اندکی بعد صدای استارت ماشین ابو املت با صدای شماره گیری مودم کامپیوتر ابن تبر در هم می آمیزد، در حالیکه هنوز انگشت ابن تبر زوایای پنهان دماغش را می کاود.

/ 30 نظر / 5 بازدید
نمایش نظرات قبلی
darde moshtarak

معده اش ميسوزد. از جلوی نانوايي رد می شود. مردم برای گرفتن نان تازه در صف ايستاده اند. هوا تاريک است و سوز و سرما بيداد می کند. پسرک گونی سنگينش را روی زمين می گذارد. و روی سکوی جلوی نانوايي می نشيند بوی نان تازه می پیچد توی دماغش دلش ضعف می رود انگار حالش آشوب می شود دستهای يخ رده اس را به هم می مالد دستان کوچکش از سنگينی گونی و از سرمای هوا قرمز و بی حس شده اند. دستش را می کند در جیبش و هر چه که در جيب دارد بيرون می ياورد محتوی جيبش چيزی نيست جز چند تکه نخ و يک تيله و ۱۵۰ تومان پول. به پول نگاه می کند و به مردم توی صف نان بوی نان می پيچد توی سرش ــــــــ ببین این عکس بين لادن منو می ترسونه!!!!۱۱چشاش یه جوریه!

massy

سلام .....زمانی بسیار بود که در این وبلاگهای همیشه محزون متنی نخوانده بودیم که برایمان کمی خنده آورد!....به امید آنکه جوانان غرق در چت نصیحتهای ابواملت به فرزندش را پیشه ی خویش سازندو البته جمیع پسران پیرو شغل شریف بیوفایی وی نیز کمی ما را از اینهمه دست در دماغ ماندن برهانند!!....

shirin

سلام.....ممنون ...راستی بهم نگفتی فرق شوونيزم و اگزيستانسياليسم چيه...قربانت شيرين

khanoomi

متشکرم از کامنت زيباتون. وبلاگ حالب و متنوعی دارين. موفق باشين

reyhan

بازم که آپديت نکردی....منتظریماااا....

مامان مرجاني و عسل هاني

سلام....ما يه وبلاگ جديد داريم....بيايد به ما سر بزنيد پشيمون نمي شيد ...پس به اميد ديدار ... باي باي

gholi

به هه عکس ريفيق ما اينجاست که.....

محسن

ببا سپاس دوست عزیزم من از طریق یکی از آشنایانم با این وبلاک آشنا شدم ایقدر وقت صرف کردید و چرت و پرت نوشتید برو داداش یه فکر ی به حال خودت بکن خیلی بیکاری یه چیز بدرد خور بنویس

farnoosh

salam vaghean matalebet bahale makhsoosan in yeki ....man az tarighe khanevadeye sabz bahat ashna shodam va az in babt ham kheyillliiikhoshhalam movafagh bashi