گربه نامه!

تهران یک شهر خاص است! یک شهر خاص با گربه های خاص! این را می شود در همان نگاه اول فهمید! اینجا گربه ها شخصیت دارند! انگار اندازه آدمها می فهمند و یا شاید کمی هم بیشتر! گربه های اینجا جلسات منظم دارند! نظمشان از آن جنس نظم های آدمها نیست که الگو داشته باشد و با همان الگو بتوانی جلسه بعدیشان را حدس بزنی! گربه های اینجا لابی های خودشان را دارند. می توانند یک قربانی مظلوم گیر بیاورند و نیمکتش را محاصره کنند! حواسشان هست همان قدر از هوش مستترشان را برای آدمهای احمق عرضه کنند که آدمها نترسند! این جانوران تقسیم کار می کنند! به موقع لوس می شوند و به موقع وحشی! حتی حواسشان به طرز راه رفتن و طرز نشستنشان هست.

گربه های اینجا آدم را روانکاوی می کنند! اگر به خاطر یک جهش و حضور نامانوس از گربه ای بترسی، طرز رفتارش با تو خیلی متفاوت تر از زمانی است که با اعتماد به نفس از کنارش رد می شوی! اصلا از فاصله ده متری می توانند حدس بزنند که تو می خواهی یک لگد به زیر شکمش بزنی یا اینکه نوازشش کنی!

بعضی وقتها جوری بالا و پایینت را برانداز می کنند که انگار همه گندکاری های گذشته ات را می دانند! بعد ممکن است سرش را تکان دهد و برود! و تو می مانی و این توهم که این گربه دو وجبی هم قضیه را فهمید!!!

پ.ن. و این پست به مناسبت نه سالگی وبلاگ است!

/ 6 نظر / 20 بازدید
vahid

تا دوسال دیگه سرشونو برامون بعلامت تاسف تکون میدن :)

سیاوش

سلام وبلاگ جالبی دارید. ممنون میشم به ما هم سری بزنید.

ف@طمه

حالا ایشالا بیاین حافظ گربه های اینجارو هم بررسی کنید مخصوصا گربه های تو حافظ اصن اوه اوه هیچی باید ببینید وصف کردنی نی [نیشخند] البته من گربه اصن دوس نمیدارم؛) مبارکه 9سالگی اینجا 100ساگیش[لبخند]

رخشان

درباره ی گربه ها خیلی خوب گفته اید! حضور پاورچینتان ارزش و غنیمتی ست برای خانه ی مجازی ام.

رضا

سلام با مطلب "گله هایی از اهالی انديشه {و فلسفه} در ايران" بروزم. با تبادل لينك موافقيد؟

پریسا

ظاهرا" سالروز زاده شدن من و ایجاد وبلاگ شما با هم مطابقت داره! در ضمن گربه های اصفهان رو هم دست کم نگیرید!! کمی از گربه های شما ندارند... مخصوصا" در اون نگاه های عاقل اندر سفیهی که به آدم میندازن!!! وبلاگتون بر قرار.... موفق باشید