چرا نباید با کارت سوخت کاردستی درست کنیم!؟

 

اگر شما هم کارت سوخت خود را دریافت کرده باشید، حتما با برگه راهنمای استفاده از کارت سوخت آشنایی دارید. البته در صورتی که هنوز آن شی عجاب و موجب عجب موات را هنوز تحویل نگرفته اید، خیلی توفیری در اصل قضیه نمی کند! چرا که در این نوشته، در راستای فرهنگ سازی و تنویر بیشتر افکار عمومی، متن کامل و بدون سانسور «نکات مهم استفاده از کارت سوخت» منتشر می شود؛
1. هنگام باز کردن پاکت حاوی کارت سوخت، مواظب باشید خدایی نکرده کارت سوخت را از وسط نصف نکنید! اگر عادت دارید پاکت نامه را از هر دو لبه قیچی کنید، مواظب باشید کارتتان چهار قاچ نشود!
2. در دمای زیر 200 درجه سانتیگراد و خارج از فریزر نگهداری شود!
3. از خلال کردن دندان و خاراندن پشت خود با کارت سوخت جدا خودداری فرمایید!
4. از گاز گرفتگی و آسیب دیدگی توسط اطفال خردسال و پاره ای اطفال بزرگسال محافظت شود!
5. با توجه به این نکته که کارت سوخت توسط هیچکدام از ارگانهای مالی کشور حمایت نمی شود، از قرار دادن کارت سوخت در داخل دستگاههای خودپرداز بانکها و تلفن های عمومی خودداری کنید!
6. از قرار دادن یا جا گذاشتن کارت سوخت در جاهای نافرمی چون؛ جیب عقب شلوار، داخل جوراب، زیر منقل، پشت گوش یا در میان امعاء و احشاء بیماران عمل شده جدا خودداری نمایید! مخصوصا پزشکان محترم به این مورد آخر دقت بیشتری مبذول کنند، چرا که به ضرس قاطع این آخرین باری باشد که کارت سوخت خود را مشاهده می کنند!
7. حد الامکان کارت سوخت را همیشه به همراه داشته باشید، و ترجیحا در موقع اجابت مزاج، مواظب کارت سوختی که زیر کش پیژامه خود قرار داده اید باشید!
8. از پرس کردن کارت، منبت کاری، منجق دوزی، ملیله بافی و اجرای سایر هنرهای دستی روی کارت سوخت صرفنظر کنید!
9. با توجه به بهداشتی بودن محیط تولید کارت سوخت، از شستن، لیف کشیدن، سنگ پا زدن و چلاندن کارت سوخت صرفنظر نمایید!
10. بعد از سوخت گیری، به جای مراجعه مجدد به ادارات مرتبط با تولید و توزیع کارت سوخت، بهتر است کارت سوخت خود را از داخل کارت خوان بردارید. بنابر اعلام منابع مطلع؛ کارت سوخت یکبار مصرف نیست!
11. به هنگام سوخت گیری، کارت سوخت را در داخل باک و نازل را در کارتخوان قرار ندهید! و از نثار الفاظ نامربوط به نگارنده این متن خودداری کنید. اینها برای فرهنگ سازی است!
12. از دستکاری تراشه کارت هوشمند(قسمت طلایی رنگ) خودداری نمایید! تکنولوژی تراشه های جدید در حدی است که امکان این سبک ژانگولر بازی ها منتفی است!
13. عملیات الکترونیکی کارتخوان ها، حساسیت زیادی به مشت و لگد ندارند! در صورت خرابی احتمالی، دستگاه را از عنایات بی شائبه خود برکنار دارید! و مهمتر اینکه حواستان باشد که این ابزارها برخلاف سایر ادوات کارت خور صاحاب دارند!
14. اگر هنگام نشستن احساس کردید که چیزی در داخل جیب عقب شلوارتان شکست، خیلی نگران نباشید! کارت سوخت المثنی دارد!

منتقل شده از وبلاگ دات کام!

/ 0 نظر / 22 بازدید