آفسایداندر احوالات یک دانشجوی سال دو

تو یه خونه ی دانشجویی دو طبقه...

ممکنه یه روز کاری فعال از ساعت یک صبح (ظهر) شروع بشه.

ممکنه صبحونه با ناهار یکی بشه، یا حتی شام با صبحونه!

ممکنه غذای جدیدی برا شام کشف بشه و به کنسرو لوبیا، کنسرو ماهی و نیمروی همیشگی اضافه بشه!... و اون چیزی نیست جز کنسرو بادمجون!

ممکنه جورابات رو، زیر مبلهای خونه پایینی پیدا کنی.

ممکنه سر یه موضوع ساده، ساعت ها بحث کنی. بدترین و بی نتیجه ترین نوع بحث هم سیاسیه.

ممکنه بد شانسی بیاری و یکی از دوستان گرامی روی باسن مبارک روی سامسونتت فرود بیاد و بدیهیه که در خوش بینانه ترین حالت، این شی بی آزار گوشه نشین، به اندازه ی یه دهن دره ی عمیق، باز بشه.

ممکنه لوله ی فاضلاب آشپزخونه بگیره و مجبور بشی انواع روش های لوله بازکنی رو امتحان کنی و بعد که می فهمی همه تلاشهات بی نتیجه بوده،ممکنه اشتباهی دستت بخوره به فلاسک چای و بیفته رو زمین و...

سرانجام این تراژدی خسته کننده با یه زنگ به لوله باز کنی و شش تومن پیاده شده پایان می یابد.

ممکنه هم خونه ای جای پریز برق رو با پریز تلفن اشتباهی بگیره! و فکر کنم نیازی به توضیح نباشه که در چنین مواردی چه بلایی سر تلفن می آد!

ممکنه هر از چند وقتی اقدام به "خونه گردانی"!!! بکنی! یعنی اشیا، لوازم و حتی افرادی رو که طی رفت و آمد های روزمره، بین دو طبقه جا می مونن رو سر جاشون برگردونیم. اهمیت این مقوله وقتی روشن می شه که بدونید؛ گاها نصف اساس طبقه ی بالا، پایینه و بالعکس!

ممکنه ساعت چهار صبح صدای زنگ تلفن بلند بشه و یکی از دوستان نزدیک طی یک احوال پرسی گرم، از خجالت تلفن بی موقع چند شب پیش ما در بیاد... در چنین مکالماتی که با یک چشم کاملا باز و یک چشم کاملا بسته اقدام به برداشتن گوشی می شود، لبخند زدن بهترین کار ممکنه.

ممکنه بعد عمری در عالم دانشجویی بخواهیم سوپ درست کنیم...

...همه چی خوب پیش می ره تا وقتی که در قابلمه بلند بشه. -

ای بابا مثل اینکه سوپ باد کرده. - بابا این که بیشتر شبیه کوفته شد تا سوپ! یه قابلمه ی دیگه بیارین...نه! نه! ... دو تا دیگه!...خلاصه اینکه ممکنه مجبور بشی؛ دو شبانه روز یه چیزی مثل سوپ بخوری و نصفش رو هم دور بریزی!

*************

نگاهت می کنم... دستم را به دور کمرت می اندازم... لبهایم را بر لبهایت می گذارم...

ای نوشابه ی پرتقالی من!!!

*****

 

   + آفساید ; ۸:۱٦ ‎ق.ظ ; ۱۳۸۳/۱/٢٩
comment نظرات ()